Kasacja części blacharki aut
» Ogłoszenia 
» Wyceny pojazdów 
» Zobacz skupy aut w 
- w Poznaniu
» Holowanie lawetą 
» Sprzedaż auta na części 
 
 » Kasacja  » Kasacja części blacharki aut

Ustawowo zniesienie tytułu prawnego do pojazdu a ściślej do prawa poruszania się tym autem po drogach publicznych, jakim jest posiadanie dowodu rejestracyjnego samochodu z wpisem do odpowiednich rejestrów pojazdów, wiąże się z koniecznością dostarczenia dowodu kasacji (recyclingu ) tegoż pojazdu. O ile dla zwykłego posiadacza takiego auta jest to niekiedy niezrozumiałe bo równie dobrze wrak mógłby stać na przydomowym trawniku, o tyle organ rejestrujacy samochody czyli miejski wydział komunikacji musi postapić zgodnie z przepisami ustawowymi a szczególnie przepisami dotyczącymi zagospodarowania odpadów. 

Ponieważ każdy pojazd jest zbiorem wielu części, wykonanych z metalu, szkła, tworzywa sztucznego, gumy, zawiera płyny techniczne oraz oleje, patrząc na te materiały globalnie, nie może dochodzić do marnotrawienia surowców. I tak, okazuje się, że średnio z każdego samochodu można odzyskać od 420 do 900 kg stali lub złomu stalowego, 4,3litra olejów silnikowych, 4 litry płynu chłodniczego, 30 kilo tworzywa sztucznego, od 50 do 100 kg szkła oraz około 40 kg gumy.  

Weźmy dla przykładu odzyskiwanie stali i złomu stalowego z likwidowanych aut. Jest to materiał, który występuje w najwiekszej ilości w konstrukcji samochodu. Przerózne rodzaje stopów są zastosowane do wykonania blach poszycia kabiny, blach na błotniki, maskę samochodu, dach. Metalowe są prawie w 100% części podwozia i zawieszenia. 

Przed dokonaniem sprasowania kabiny auta, części metalowe lub zawierające metal są wyodrębniane z całej konstrukcji. Samochody pozbawiane są części zamiennych przy czym dodatkowo następuje segregacja części na te, nadające się do powtórnego użycia po regeneracji oraz te które pojadą na przetop do huty. 

Z części metalowych są usuwane wszelkie dodatki takie jak uszczelki gumowe lub elementy z tworzywa sztucznego oraz szkło. Tak oczyszczone karoserie aut sa poddawane rozdrobnieniu w strzępiarkach. Strzępiarki do kasacji aut można w przybliżeniu okreslić jako rodzaj młynów przemysłowych w których karoserie i blacharka samochodowa ulega rozdrobnieniu w krótkim czasie. 

Kasacja samochod&oacu..

Kasacja samochodów powypadkowych,  aut po spaleniu, wyrejestrowanie samochodu po złomowaniu 

..zobacz więcej   

Dlaczego warto dopiln..

Dlaczego warto dopilnować formalności przy kasacji auta? Jak wazne są zaświadczenia o złomowaniu pojazdu? Co robimy po utylizacji auta?

..zobacz więcej   

Zgodnie z dyrektywami..

Zgodnie z dyrektywami i przepisami dotyczącymi eliminacji-kasacji samochodów muszą one być poddane recyclingowi w ramach tzw. złomowania. Tak więc utylizacja saochodu ( całkowite unicestwienie auta ) jest powiazane z recyclingiem, który to z kolei jest procesem wykorzystania produktów odpadowych pochodzących z pojazdu w obiegu zamkniętym ( takim który gwarantuje powtórne wykorzystanie materiałów odpadowych do produkcji nowych wyrobów, niekoniecznie w braży motoryzacyjnej ) 

..zobacz więcej   

Sprzedam używane auto..

Sprzedam używane auto. Opel Ascona 1.4D Rocznik 1988. Przebieg 320 tys. km. Silnik po remoncie , diesel. Karoseria ze rdzą . Bez ważnegp badania technicznego.

..zobacz więcej   

Wyceń swoje auto i sp..

Wyceń swoje auto i sprzedaj je od ręki w skupie. Autohandel.

..zobacz więcej   

Kupię VW Polo 1.1 roc..

Kupię VW Polo 1.1 rocznik 1996 i 1997 w każdym stanie, kolor karoserii dowolny. Silnik w dobrym stanie , moja cena do 1200 zł w zależności od stanu pojazdu. 

..zobacz więcej   licznik odwiedzin - 31698117        | mapa strony | © 2020
Utworzono w systemie iKOMPASS strony www KompassCMS