Formalności przy kasacji auta
» Ogłoszenia 
» Wyceny pojazdów 
» Zobacz skupy aut w 
- w Poznaniu
» Holowanie lawetą 
» Sprzedaż auta na części 
 
 » Kasacja  » Formalności przy kasacji auta

Auto zezłomowane praktycznie ale i urzedowo przestaje istnieć jako pojazd, który ma mozliwość poruszania się po drogach. Formalnie złomowanie auta jest wymagane do uzyskania skutecznego wypisu z rejestru pojazdów w urzedach komunikacji. Takie są aktualnie przepisy prawa. Zapobiega to takim sytuacjom, częstym w przeszłości, że porzucone wraki rdzewiały na parkingach osiedlowych, spod skruszonych gum opon wyrastały trawy a podwozie obrastał mech.

Wychodząc z punktu utylizacji pojazdów mamy w kieszeni ważne poświadczenie złomowania z którym udajemy się do wydziału komunikacji i wyrejestrujemy pojazd. Wyrejestrowanie pojazdu jest bezpłatne. Po wyrejestrowaniu możemy zgłosić również fak pozbycia się samochodu do ubezpieczyciela OC od wypadków komunikacyjnych. Jest to o tyle ważne bowiem formalnie od tej chwili nie są naliczane obowiazkowe dotąd składki.

Po kasacji auta w złomie nie ma mozliwości w szybkim trybie przywrócenia pojazdu do rejestru samochochodó , nawet jako pojazdu zabytkowego. Samochód taki, teoretycznie biorąc znaleziony na złomowisku jest tylko mechanizmem, który musiałby przejśc przez szereg indywidualnych atestów, ocen rzeczoznawców, badania techniczne i certyfikacje.

  

Kasacja samochod&oacu..

Kasacja samochodów powypadkowych,  aut po spaleniu, wyrejestrowanie samochodu po złomowaniu 

..zobacz więcej   

Dlaczego warto dopiln..

Dlaczego warto dopilnować formalności przy kasacji auta? Jak wazne są zaświadczenia o złomowaniu pojazdu? Co robimy po utylizacji auta?

..zobacz więcej   

Zgodnie z dyrektywami..

Zgodnie z dyrektywami i przepisami dotyczącymi eliminacji-kasacji samochodów muszą one być poddane recyclingowi w ramach tzw. złomowania. Tak więc utylizacja saochodu ( całkowite unicestwienie auta ) jest powiazane z recyclingiem, który to z kolei jest procesem wykorzystania produktów odpadowych pochodzących z pojazdu w obiegu zamkniętym ( takim który gwarantuje powtórne wykorzystanie materiałów odpadowych do produkcji nowych wyrobów, niekoniecznie w braży motoryzacyjnej ) 

..zobacz więcej   

Sprzedam używane auto..

Sprzedam używane auto. Opel Ascona 1.4D Rocznik 1988. Przebieg 320 tys. km. Silnik po remoncie , diesel. Karoseria ze rdzą . Bez ważnegp badania technicznego.

..zobacz więcej   

Wyceń swoje auto i sp..

Wyceń swoje auto i sprzedaj je od ręki w skupie. Autohandel.

..zobacz więcej   

Kupię VW Polo 1.1 roc..

Kupię VW Polo 1.1 rocznik 1996 i 1997 w każdym stanie, kolor karoserii dowolny. Silnik w dobrym stanie , moja cena do 1200 zł w zależności od stanu pojazdu. 

..zobacz więcej   licznik odwiedzin - 31571775        | mapa strony | © 2020
Utworzono w systemie iKOMPASS strony www KompassCMS