Handel używanymi samochodami
» Ogłoszenia 
» Wyceny pojazdów 
» Zobacz skupy aut w 
- w Poznaniu
» Holowanie lawetą 
» Sprzedaż auta na części 

 
Handel używanymi samochodami

Branżę handlu samochodami można podzielić na kilka podstawowych gałęzi:

  • Handel nowymi samochodami ( dealerzy )
  • Leasing samochodów ( wynajem długoterminowy z odsprzedaniem )
  • Komisy samochodowe
  • Skup aut
  • Złomowanie samochodów np. w Poznaniu tel 508-360-667

Jedną z najlepiej utrzymujących się w dobrej kondycji branż, mimo kryzysowych sytuacji jest branża motoryzacyjna. W następstwie ogromnej rotacji pojazdów, presji podażowej producentów, na rynku pojawiają się duze ilości nowych modeli samochodów. Klienci, kierowcy sa stymulowani do nabywania nowszych aut a uzasadnieniem ma być utrzymanie się w poziomie "obowiązującego" stylu. 

Siłą rzeczy starsze samochody są odsprzedawane po obniżeniu ich wartości zakupowej nawet poniżej rzeczywistego ich stanu. Z naprawdę starymi rocznikami, samochodami uszkodzonymi nadającymi sie do kosztowych napraw lub samochodami powypadkowymi - nie ma już co robić. Mało kto chce nabyć taki pojazd z deficytami uniemożliwiającycmi eksploatację , skoro pojazdów sprawnych jest tak wiele na rynku.

Jednak i w tym przypadku powiedzenie że "rynek nie znosi próżni" znajduje swoje odzwierciedlenie w grupie, podbraży handlu samochodami w postaci skupów aut. Są to zwykle kilkuosobowe firmy, ludzi znakomicie rozeznanych w wartości części, czy  pojazdów nawet powypadkowych. Skup to firma często konsultująca sie z doświadczonymi mechanikami w zakresie oceny późniejszych perspektyw naprawy auta i jego potencjalnego odprzedania z zyskiem.

Te wyspecjalizowane firmy czyszczą rynek z wszelkiego rodzaju aut rozbitych, uszkodzonych, starych, pordzewiałych, popowodziowych, spalonych, lub takich, których właściciele nie chcą naprawiać ze względu na to że koszty naprawy przewyższają wartość pojazdu. Prezentujemy na naszej stronie informacje o skupach aut w Polsce , ich lokalizacje i numery telefonów kontaktowych a także podstawowe zasady przeprowadzenia sprzedaży-skupu pojazdu.

Dodatkowo prezentujemy ogłoszenia osób oferujących na sprzedaż swoje auta używane. Można będzie również zgłosić samochód do wyceny przez formularz on-line, które to dane o stanie technicznym, roczniku, modelu, typie samochodu będa przesyłane do rzeczoznawców samochodowych.  

Kasacja samochod&oacu..

Kasacja samochodów powypadkowych,  aut po spaleniu, wyrejestrowanie samochodu po złomowaniu 

..zobacz więcej   

Dlaczego warto dopiln..

Dlaczego warto dopilnować formalności przy kasacji auta? Jak wazne są zaświadczenia o złomowaniu pojazdu? Co robimy po utylizacji auta?

..zobacz więcej   

Zgodnie z dyrektywami..

Zgodnie z dyrektywami i przepisami dotyczącymi eliminacji-kasacji samochodów muszą one być poddane recyclingowi w ramach tzw. złomowania. Tak więc utylizacja saochodu ( całkowite unicestwienie auta ) jest powiazane z recyclingiem, który to z kolei jest procesem wykorzystania produktów odpadowych pochodzących z pojazdu w obiegu zamkniętym ( takim który gwarantuje powtórne wykorzystanie materiałów odpadowych do produkcji nowych wyrobów, niekoniecznie w braży motoryzacyjnej ) 

..zobacz więcej   

Sprzedam używane auto..

Sprzedam używane auto. Opel Ascona 1.4D Rocznik 1988. Przebieg 320 tys. km. Silnik po remoncie , diesel. Karoseria ze rdzą . Bez ważnegp badania technicznego.

..zobacz więcej   

Wyceń swoje auto i sp..

Wyceń swoje auto i sprzedaj je od ręki w skupie. Autohandel.

..zobacz więcej   

Kupię VW Polo 1.1 roc..

Kupię VW Polo 1.1 rocznik 1996 i 1997 w każdym stanie, kolor karoserii dowolny. Silnik w dobrym stanie , moja cena do 1200 zł w zależności od stanu pojazdu. 

..zobacz więcej   licznik odwiedzin - 31698142        | mapa strony | © 2020
Utworzono w systemie iKOMPASS strony www KompassCMS